bullet

Kosmetika

bullet

Masáže

bullet

Sauna

Domů Nahoru Péče o pleť - ceny Masáže - ceník Ruce a nohy - ceník Celulitida Sauna

 

    Relaxační centrum

bullet Péče o pleť
bulletDoplňková péče
bullet Péče o ruce nohy
bullet Masáže
bullet Sauna

    Celulitida

bullet Co je celulitida
bullet Ideální hubnutí
bullet Kosmetické masáže
bullet Zábaly

   Informace o firmě

bullet Úvod
bullet Poskytujeme
bullet Kde jsme
bullet Fotogalerie

 

Co je celulitida ?

…je jedním z ochranných mechanismů organismu. Některé toxiny mohou být rozpuštěny pouze v tucích, nikoliv ve vodě. Proto, pokud není organismus schopen je vyloučit prostřednictvím ledvin, jsou bezpečně přeměněny na tuk. Tím se tělo brání tomu, aby toxiny kolovaly v těle a poškozovali organismus.

Podkožní tukové buňky, mají tendenci zbytňovat a spojovat se do větších hrudek. Ty tlačí proti pokožce, čímž stlačují vlásečnice, a zhoršují tak zásobování kůže krví. Díky špatnému prokrvení a nedostatečnému odvodu odpadních látek se poškozuje vazivo. Buňky sílí a tuhnou a vzniká "pomerančová kůže".

Celulitida se začíná objevovat u dívek okolo 14 let věku a s dospíváním sílí. Často se ve zvýšené míře objevuje po porodu. Postihuje jen určitá místa těla ( stehna, zadeček, břicho)…

Příčiny

bullet Špatný krevní oběh a lymfatický oběh
bullet Hormonální poruchy ( antikoncepční pilulky, hormonální léčba )
bullet Špatný jídelní režim
bullet Dědičný vliv - nemusí se projevit

 

 

  

Ideální hubnutí

 

Neomezujte stravu ! ( je jedno, zda hladovíte, držíte dělenou stravu, nebo jíte pouze zeleninu ), přinese to pouze krátkodobý výsledek.

Diety jsou založeny na omezení množství kalorií, se kterým je však spojen i úbytek živin, tělu chybí důležité látky.

Jakmile diety ukončíte ( to bývá většinou z důvodu hladu, nervozity či ohrožení zdraví ), tělo si okamžitě začne budovat "zásoby", aby se připravilo na případné další diety. Způsobí to zpomalení metabolismu a nárůst váhy i po miniaturních dávkách jídla !

Proto je lépe dodržovat několik základních bodů. Nejdůležitější je snídaně, může být i vydatná ( dort, čokoláda, slanina, šlehačka, „kalorické bomby“), organismus má dostatek času na spotřebu kalorií, přes den ještě v malých porcích 6-8  s přestávkami mezi jídlem 2-3 hodiny, po 18 hodině konzumovat pouze zeleninu a bílkoviny, sacharidy jen zřídka, velmi důležitý je pitný režim 3 – 4 litry tekutin denně a samozřejmě dostatek pohybu. S příjmem tekutin přímo souvisí i jejich výdej společně se škodlivými látkami z organismu, funkce ledvin a lymfatického systému, kterou je vhodné podpořit aplikací zábalů problematických partií a kosmetickými masážemi.

 

 

Možná řešení...

Zábaly

 Zábal je kosmetická metoda využívaná při tvarování postavy. Kůra má dvě úlohy, zlepšit buněčný metabolismus ( spalování podkožního tuku, redukce tukových polštářků ) a podpořit krevní oběh, stimuluje odvod toxických látek z organizmu, celý proces vede k přirozené detoxikaci tkáně. Optimálně jako doplněk ruční kosmetické masáže proti celulitidě.

  Kosmetické masáže

 Účelem kosmetické masáže je optimální nastartování lymfatického systému, dostatečné prokrvení problematických partií organismu a vstřebání účinných látek.

 

...další informace v ceníku péče o ruce a nohy...        

 

 

Domů | Poskytujeme | Kde jsme | Objednání | Poukazy | Galerie | Celulitida | Sauna

Tento server byl naposledy aktualizován dne 21. 10. 2007